Iepziekte in Hollands Kroon

De gemeente controleert elk jaar of de iepen in onze gemeente nog gezond zijn. Wij hebben 1101 zieke iepen gevonden. Onze aannemer start binnenkort met het verwijderen van deze zieke iepen.

Hoe gaat het met de iepziekte?
Hieronder staat hoeveel iepen (dikker dan 5 centimeter) in de afgelopen jaren uit onze gemeente zijn verwijderd. We zien duidelijk dat de ziekte vooral toeslaat op Wieringen. Dit komt omdat daar de meeste iepen staan, vooral in singels langs buitenwegen.

Gebied20162017201820192020
Anna Paulowna1138618082211
Wieringermeer3024103029
Niedorp2630338
Wieringen7516311566766823
Totaal89680417568811101

De iep en de iepziekte 
Ongeveer één op de vier bomen in Hollands Kroon is een iep. De iep is een echte Hollandse boom. Deze werd vroeger veel aangeplant in de kustgebieden. De boom kan namelijk goed tegen de (zoute) wind van zee. Het grote nadeel is helaas de iepziekte. Deze besmettelijke ziekte heeft vooral de laatste 20 jaar stevig huisgehouden in het iepenbestand.

Groenstructuurplan 
In 2021 is het de bedoeling dat er een groenstructuurplan is voor de hele gemeente. Belangrijk hierbij is het vinden van geschikte plekken voor het planten van ongeveer 7.000 bomen. Zoveel zijn er ongeveer ook verdwenen door ziektes en stormen in de afgelopen jaren.

Zieke iep in eigen tuin? 
Twijfelt u of de iep in uw tuin ziek is? Neem dan gerust contact op met ons. Als de iep ziek is, dan bent u zelf verantwoordelijk voor het eventueel verwijderen van de boom.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *